Zaginarki do blachy

Zaginarki do blachy to wytrzymałe maszyny, które umożliwiają obróbkę metalowych elementów. Występują również pod innymi nazwami, takimi jak giętarki do blachy oraz wyginarki. Ich głównym zadaniem jest wygięcie metalowej blachy pod określonym kątem w celu nadania jej konkretnego kształtu. Giętarki do blachy pozwalają uzyskać lepsze efekty estetyczne niż tradycyjne cięcie i spawanie. Wyginarka do blachy znajdzie zastosowanie zarówno przy produkcji maszyn, jak i prostych pracach warsztatowych o charakterze instalacyjnym i hydraulicznym. Giętarki do rur znajdują również zastosowanie w branży budowlanej. 

Giętarki do blachy – rodzaje 

  • Zaginarki dekarskie – najprostsze maszyny wykorzystywane głównie do obróbki cienkich arkuszy blachy, które nie wymagają dodatkowych uprawnień. 
  • Giętarki segmentowe – zaginarki do blachy umożliwiające wyginanie długich blach.
  • Prasy krawędziowe – najbardziej skomplikowane urządzenia, charakteryzujące się dużą siłą nacisku oraz powierzchnią roboczą. 

Na nieco innej zasadzie działa zawijarka krawędziowa, która również wykorzystywana jest przy obróbce blachy. 

Zaginarki do blachy – zastosowanie 

Wyginarka do blachy to popularna maszyna wykorzystywana przy produkcji zbiorników, montażu szybów wentylacyjnych, pracach dekarskich. Jest także wykorzystywana w procesach produkcyjnych, np. podczas konstruowania elementów maszyn ciężkich. W niektórych przypadkach zastosowanie znajdują również zawijarki, które umożliwiają odkształcenie blachy przy użyciu rolek. Giętarki do blachy mogą być także wykorzystywane do cięcia arkuszy blachy, jest to jednak uzależnione od konkretnego modelu maszyny. Zaginarki do blachy są także popularnie wykorzystywane przy wykonywaniu dachów oraz elewacji. 

Wyginarka do blachy – jak działa? 

Metoda działania zaginarki do blachy jest dość prosta. Jedna belka służy za docisk, przytrzymujący blachę w trakcie wyginania podczas gdy druga wywiera nacisk w innym miejscu, prowadząc do odkształcenia. Prawidłowe zastosowanie giętarki do blachy wymaga doświadczenia i odpowiedniego dostosowania parametrów urządzenia żeby zapobiec powstawaniu wad materiałowych. Nasza firma to profesjonalny producent zaginarek do maszyn, posiadająca wieloletnie doświadczenie i uznanie w branży.